Recenzia: PERU, BOLÍVIA, ČILE 2014

Názov hotela(ov): 
Krajina: Bolívia, Čile, Peru
Sezóna: Jar 2014
Odkaz na pobyt  
Celkové hodnotenie:

Zájazd bol zorganizovaný v celku dobre, výber destinácií bol skvelý. Boli sme tam celé tri týždne, čoho som sa aj zo začiatku trocha bál, ale prešlo to pomerne rýchlo. Veľmi pozitívne som hodnotil fakt, že to nebolo monotónne. Boli tam aj kultúrne pamiatky, prírodné krásy, cestovanie po zaujímavých miestach, striedanie nadmorských výšok, videli sme zaujímavých ľudí – spoznali ich život.

Ubytovanie bolo v celku dobré, štandardné izby. Akurát, čo sa nám nepáčilo, bol systém rozdeľovania ubytka v púšti Salar de Uyuni, kde sprievodca uprednostnil do dvojkových izieb dvojice. Tí čo bývali na jednotkách, dal hromadne do 6-8 posteľových izieb. Samozrejme týmto ľudom sa to nepáčilo, lebo ak si za ubytovanie priplácali nemalé peniaze, tak by mali dostať min. taký štandard ako „dvojkári“. (v tomto ináč veľmi zaujímavom soľnom hoteli neboli jednoposteľové izby).

Medzi 5 najzaujímavejších miest výletu by som zaradil:

1.Machu Picchu (Peru)

2.Isle del Pescado (ostrov s obrími kaktusmi) v soľnej púšti Solar de Uyuni (Bolívia)

3 .Návšteva fungujúcej bane na striebro v meste Potosí (Bolívia) – super zážitok, aj keď to cestovka vyslovene nepropaguje, kto tam bol, každý jeden tvrdil, že to bolo ohromujúce.

4. Plávajúce trstinové ostrovy indiánskeho kmeňa Los Uros na jazere Titicaca (Peru)

5.Cesta cez priesmyk La Cumbre (cesta smrti) do Coroika (Bolívia)

Galéria z pobytu

Nazsca-peru-obrazsce-planina námestie-v-Lime-peru Nazca_Peru_obrazsce_na_planine Islas_Bellestas_Peru Lima_Peru_namestie_plaza-mayor bana-na-striebro_Potosi-Bolivia Indianka_s_dietatom_Bolivia Cuzco-Peru_hlavne_namestie Indianka_s_lamou_Bolivia Machu-Picchu-Peru Machu_Picchu_main Machu_Picchu-Peru ostrov-kaktusov-Salar-de-Uyuni Ostrov-kaktusov-solna-pust-Bolivia Pastierka_s_alpakou_Peru pust_Salar-de-Uyuni-Bolivia Trh-Bolivia Trstinove-domy-jazero-Titicaca vlak-na-Machu-Picchu Woodo_obchod_Bolivia zapad-slnka-solna_pust_Bolivia Pohlad-na-LaPaz_v-udoli

Hodnotenie

Ubytovanie

90/100%
  Slovné hodnotenie: Ubytovanie v celku fajn, akurát nespravodlivé rozdelenie v soľnom hoteli. V Potosí (Bolívia) som zase spal v izbe s “papierovými“ oknami na prízemí. Autobusy (MHD) mi jazdili doslovne na 2,5 m od postele. Cítil som sa ako na ulici. Tam sa spať nedalo. Mal som smolu, že mi dali najhoršiu izbu v hoteli (ináč bol veľmi pekný). Vraj inú už nemali. Ostatní účastníci nemali izby s oknami do ulice. Takže na túto izbu pozor! :)

  Strava

  100/100%
   Slovné hodnotenie: Strava bola fajn. Jediný problém sa vyskytol na začiatku výletu pri návšteve morských zvieratiek na ostrove Islas Ballestas . Domáci nám pripravili občerstvenie. Po ich konzumácii mali niektorí účastníci zájazdu hnačky, ja som dokonca dva-tri dni zápasil s horúčkou. Ale to nebola vina CK.

   Servis v SR pred odcestovaním

   100/100%
    Slovné hodnotenie: My s kamošom sme dostali normálny, bezproblémový servis, pohodová komunikácia.

    Realita verzus katológ

    100/100%

     Sprievodca/delegát

     100/100%
      Slovné hodnotenie: V pohode chlapík :) pôvodom z Kolumbie.
      Meno sprievodcu: Castor Sanchez

      Doprava

      100/100%
       Slovné hodnotenie: Občas až 7-8 hodinové presuny autobudom :(. Žiadny problém nebol.

       Cena vs. ponúknuté služby

       100/100%
        Slovné hodnotenie: Za požadované peniaze sme dostali adekvátny servis.

        Celkové hodnotenie

        95/100%

         Klady

         • Výborne naplánovaný harmonogram. Človek sa vôbec nenudil.

         Zápory

         • žiadne vážne, čo by stáli za spomenutie

         Informácie o autorovi

         Meno: Ladislav Nyers
         Kontakt: nyers@korekt.sk

         Pridať ďalšiu recenziu k tomuto pobytu